تبلیغات چیست؟

همه ما با واژه تبلیغات آشنا هستیم و هر کدام از ما در روزمره زندگی مان، حداقل با یک نوع آن در ارتباط هستیم.از تبلیغات محیطی(بیلبوردها) گرفته تا تبلیغات در تلویزیون، تبلیغات ایمیلی، تبلیغات پیامکی، تبلیغات در رسانه های خبری آنلاین و آفلاین، تبلیغات در اول ویدئو،فیلم و یا سریال ها،تبلیغات در فضاهای مجازی نظیر پیج های اینستاگرامی و یا کانال های تلگرامی، تبلیغات در رادیو، تبلیغات درون برنامه ای و یا صد ها نوع دیگر از آن. گاهی شده از یک تبلیغ، کلافه شده ایم (قالیشویی شر...) یا با آن ارتباط برقرار کرده ایم( کدومو بدم؟ همشو بده...).

به تمام فعالیت هایی که در یک محیط صورت میپذیرد تا نظر مخاطبان آن محیط را به خود جلب کند و هدف  آن مشخص باشد، تبلیغ گفته میشود.

انواع تبلیغات

اگر بخواهیم کسب و کار خودمان را تبلیغ کنیم و از آن برای کسب و کارمان مخاطب بیاوریم، باید با انواع تبلیغات آشنا شویم

آفلاین(بیلبوردی)

صدا وسیما(تلویزیون)

ایمیلی

پیامکی

رسانه های خبری (آنلاین و آفلاین)

رسانه های اجتماعی

رادیویی

ویدوئی

برنامه های موبایلی

اسپانسری(سمینار و وبینار)

کمپین تبلیغاتی چیست؟

حال ما میتوانیم برای اینکه زودتر و هدفمند تر به نتایج تبلیغاتی خود برسیم و بتوانیم آگاهی از برند و یا آگاهی از محصول خوبی را در ذهن مخاطبانمان ایجاد کنیم، میتوانیم از تبلیغات ترکیبی استفاده نماییم. یعنی بر طبق هدف و مخاطبان هدفمان، به صورت همزمان و در یک بازه زمانی مشخص، از چند راه تبلیغاتی استفاده نماییم و محصول، خدمت و یا هر هدفی که از قبل تدوین کرده ایم را تبلیغ نماییم. که به این کاار کمپین تبلیغاتی میگویند. به عبارتی:

 

 

 

به تمام فعالیت هایی که در چند محیط تبلیغاتی با یک هدف مشخص انجام میپذیرد تا هدف ما به بهترین نحو ممکن به دست مخاطب هدفمان برسد کمپین تبلیغاتی میگویند.

 

 

 

 

اصول پیاده سازی کمپین تبلیغاتی

برای پیاده سازی و تدوین یک کمپین تبلیغاتی موفق، باید به چند نکته خیلی مهم که در علم تبلیغات آن را 5M نامگذاری کرده اند توجه ویژه ای داشته باشیم

ماموریت و هدف

(Mission)

پول و بودجه

(Money&Budget)

پیام مشخص

(Message)

رسانه های مورد نیاز

(Media)

ارزیابی اثر بخشی

(Measure)

تدوین کمپین تبلیغاتی

آژانس دیجیتال مارکتینگ لینک برتر با بیش از 10 سال سابقه تدوین حرفه ای کمپین تبلیغاتی برای برند های مطرح، با توجه به اصول 5M کمپین شما رابه صورت اصولی پیاده سازی میکند و در انتها با خلق یک گزارش کارامد، بهترین و کم هزینه ترین کمپین را با توجه به اعداد و ارقام به شما اعلام میکند تا بعد از کمپین بتوانید در بهترین مکان و زمان با کمترین بودجه تبلیغات خود را پیاده سازی نمایید. البته باید به این نکته توجه نمایید که کانال هایی وجود دارد که شما با سرمایه گذاری در آن ها میتوانید به صورت اعجاب انگیزی حتی بعد از اتمام کمپین ورودی های خود راداشته باشید و هر روز ورودی خود را افزایش دهید و آن راه هم سئو وبسایت شما میباشد. از طریق سرمایه گذاری بر روی سئو در زمان تدوین کمپین شما میتوانید اعتبار و اعتماد وبسایت خود را در موتور های جستجو بالا ببرید تا بعد از اتمام کمپین شما بتوانید در صدر نتایج جستجو ی کاربران و مخاطبان خود نیز قرار بگیرید و به نوعی ورودی خود را تضمین نمایید.

مشتریانی که به لینک برتر اعتماد کرده اند

سفارش کمپین تبلیغاتی

برای رسیدن به موفقیت بعد از اجرای کمپین تبلیغاتی خود، شما نیاز به یک گروه متخصص و کاربلد که تجربه کافی در پیاده سازی یک کممپین اصولی و موفق را داشته است دارید اگر دوست دارید از صفر تا صد کمپین تبلیغاتی خود را در قالب یک پروپزال جامع دریافت نمایید و بدانید تا 90% بعد از پیاده سازی کمپین تبلیغاتی، در چه جایگاهی ایستاده اید و بعد از کمپین نیز بدون توقف به صدر نتایج مخاطبان بروید و هر روز به مشتریان خود اضافه کنید، میتوانید آژانس دیجیتال مارکتینگ لینک برتر را انتخاب نمایید تا خیلی زود شما را به قله کسب و کارتان برسانیم.

سوالات متداولی که شاید سوال شما نیز باشد

کمپین تبلیغاتی چیست؟کمپین تبلیغاتی چیه؟

به فعالیت هایی که در چند رسانه مختلف انجام میشود، تا کسب و کار با پیامی مشخص و هدفی از پیش تعیین شده، مخاطب گزیده شده خود را انتخاب نماید و خود را به آن معرفی کند.

فرق کمپین تبلیغاتی با تبلیغات چیست؟تبلیغات چه فرقی با کمپین تبلیغاتی داره؟

زمانی که شما یک بنری طراحی میکنید و به یک پیج، وبسایت و یا یک بیلبورد مشخص ارسال میکنید، شما تبلیغات انجام داده اید.

از طرفی دیگر اگر شما چند کانال تبلیغاتی متفاوت که مخاطبان شما در آنها حضور دارند را انتخاب کنید و یک هدف مشخص داشته باشید و در عین حال در تمام آنها با یک پیام مشخص ورود کنید و مخاطبان شما در تمامی کانال های ارتباطی نام برند و تبلیغات شما را ببینند، علاوه بر اینکه تاثیر به شدت بیشتری نسبت به تبلیغات معمولی دارد، بلکه نام برند شما به راحتی در ذهن مخاطبانتان قرار میگیرد. شما فرض کنید در اتوبانی در حال رانندگی هستید و بیلبورد برند X را ببینید و رد بشوید، در آن زمان رادیو را روشن میکنید و باز نام برند X را میشونید و یاد بیلبوردش میافتید، بعد سر کار یا منزلتان، اینستاگرام را باز میکنید و میبینید تبلیغ همان برند به شما نمایش داده شد، دوباره یاد رادیو و بیلبورد میافتید، بعد از آن تلویزیون را روشن میکنید تا سریال مورد علاقه تان را ببینید، در آن زمان نیز میبینید همان برند تبلیغ گذاشته است! این عمل باعث میشود برند شما دائما در مدت زمانی مشخص روی مخاطب شما کار میکند و با یادوری های مکرری که انجام میشود، نام شما و یا محصول شما در ذهن مشتری حک میشود و در زمانی که به محصول شما نیاز داشته باشد، نام شما اولین نامی است که به خاطر میاورد. در ضمن آژانس لینک برتر در کمپین تبلیغاتی شما کاری میکند تا اعتبار برند شما نزد گوگل هم افزایش پیدا کند و مخاطبان در آینده در صورتیکه محصول و یا برند شما را سرچ کنند، در صدر نتایج جستجو به آن دست پیدا میکنند.

هزینه کمپین تبلیغاتی چقدر است؟واسه کمپین تبلیغاتی چقدر باید هزینه کنم؟

اگر بخواهیم اصولی خدمت شما توضیح  بدیم، هزینه کمپین تبلیغاتی از 10 میلیون تومان تا 100 میلیارد تومان میتواند باشد، شما باید با توجه به هدفی که دارید و با شناخت پراکندگی های مخاطبانتان و همچنین کانال های ارتباطی موجود و با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید، بهترین انتخاب را انجام دهید که لینک برتر میتواند با دریافت اطلاعاتی از شما بهترین کمپین تبلیغاتی را برای شما برنامه ریزی و تدوین و ازائه نماید.

کمپین های تبلیغاتی چند روزه است؟کمپین چند روز کار میکنه؟

با توجه به هدف کمپین شما ممکن است از 1 هفته تا 1 سال بتوان برای آن برنامه ریزی کرد. فرض کنید شما هدفتان فروش در روز مادر است، شما از 2 هفته قبل از این روز برنامه ریزی میکنید و کمپین تبلیغاتی خود را تدوین میکنید، و بعد از روز مادر آن را تمام میکنید.

یک زمانی است شما یک محصول و یا خدمت همیشگی دارید که خب برای آن میتوان به صورت فصلی کمپین تنظیم کرد و هر فصل آن را پیاده سازی کرد. زمانی هم هست که دوست دارید برای برندینگ تبلیغات کنید تا نام شما در ذهن مخاطبان هک شود، که در این صورت میتوانید کمپین های 1 ساله برنامه ریزی کنید.

در کمپین تبلیغاتی، کانال های تبلیغات یکپارچه عمل میکنند؟توی کمپین تبلیغاتی، یک تبلیغ به تمام کانال ها داده میشود؟

این موضوع بستگی به هدف شما دارد. هم میتوان به صورت یکپارچه عمل کرد و آن عمل را به یاد و خاطره ها رساند، هم میشود یک ارتباط معنا دار در میان تبلیغات ایجاد کنیم تا یم همپوشانی با هم داشته باشند، و هم میتواند در هر کدام به صورت مجزا تبلیغات را طراحی کرد.

پیشنهاد لینک برتر برای انتخاب بین این 3 مورد به هدف شما بر میگردد و هر مسیر میتواند گزینه خوبی برای یک هدف مشخص باشد.

بهترین شرکت تدوین کمپین تبلیغاتیخفن ترین شرکت برای تدوین کمپین تبلیغاتی کجاست؟

هرکسی که در این علم دارای تخصص و مهارت باشد و توانسته باشد کمپین های متنوعی را تدوین و اجرا کرده باشد، میتواند بهترین انتخاب شما باشد. آژانس دیجیتال مارکتینگ لینک برتر به صورت تخصصی در این حوزه در حال فعالیت است و در این 10 سال توانسته پروژه های بزرگی را به نتیجه برساند که درجه میزان رضایت مشتریان خود را 84.1% محاسبه کرده است و امید است تا با به موفقیت رساندن شما در این مسیر بتوانیم رکورد خود را بهبود ببخشیم.

آژانس شما در کدام قسمت ها و کانال ها تخصص و تبحر دارد؟تو کدوم قسمت ها برای تبلیغات شما میتونید بهتر از بقیه کار کنید؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ لینک برتر بر طبق تججاربی که به امروز توانسته کسب کند میتواند در صدا و سیما، تبلیغات آنلاین، سوشال مدیا و انفلوئنسر، ویدئویی و رسانه های خبری و سئو به صورت 100% بهترین ها را در اختیار شما قرار بدهد و همچنین در مابقی کانال ها نیز توانسته ایم در 4 سال اخیر کار های قوی و خوبی را پیاده سازی کرده باشیم و قدرت آن ها را نیز به مانند کانال های تخصصی مان بالا بیاوریم